Zabawa czytelnicza kl. 1-3

Utworzono dnia 05.06.2017

30 maja piętnastu uczniów klas 1-3 zostało zaproszonych na Zabawę Czytelniczą do Biblioteki Publicznej przy ulicy Nałkowskiej. Była to nagroda dla uczniów, którzy wypożyczyli najwięcej książek oraz brali udział w całorocznym projekcie czytelniczym "Wielka Liga Czytelników".

Pani Agnieszka - pracownik biblioteki przeczytała dzieciom opowiadanie o Chłopcu - Czarodzieju. Następnie uczestnicy zabawy mieli za zadanie znaleźć poukrywane w bibliotece jajka - niespodzianki z zagadkami. Przy niewielkiej pomocy wszyscy zdołali odnaleźć poukrywane skarby i samodzielnie odpowiedzieć na zagadki, związane oczywiście z książkami.

Następnym zadaniem było zespołowe wykonanie portretu "Mola książkowego". Każda grupa wyobrażała go sobie inaczej.

Kolejnymi zadaniami do wykonania było odgadnięcie przedmiotu za pomocą dotyku oraz rzut ananasem do książki. To ostatnie zadanie wzbudziło najwięcej emocji.

Na zakończenie uczestnicy zabawy zjedli poczęstunek oraz otrzymali słodkie niespodzianki.

Hasło uczestników zabawy brzmiało:

OPŁACA SIĘ CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Zabawa czytelnicza 1-3

Utworzono dnia 05.06.2017, 14:10