Wyjście nad J. Szmaragdowe na "Misję Zwiadowcy" dla najlepszych czytelników klas 3-7

Utworzono dnia 11.06.2018

8 czerwca uczniowie z klas 3, 4 i 6, którzy uczestniczyli w całorocznym projekcie czytelniczym "Kroniki Saltamontes" i przeczytali największą ilość książek w ciągu całego roku szkolnego, wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji "Szmaragdowe". Na początku uczniowie zwiedzili podziemia i dowiedzieli się, dlaczego lubią w nich zimować nietoperze. Następnie wszyscy wysłuchali wykładu, podczas którego poznali róŻne rodzaje map oraz dowiedzieli się, czy system GPS zawsze jest niezawodny.

Na zakończenie wykładu wszyscy uczestnicy za pomocą igły i magnesu stworzyli swój własny kompas.

Druga część warsztatów była praktyczna. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły 6-osobowe, otrzymali mapy i kompas i mieli za zadanie odszukać cztery zaznaczone na mapie punkty. Wszystkie drużyny zadanie wykonały. Na sam koniec zaplanowane było ognisko i kiełbaski.

WARSZTATY DLA UCZNIÓW ZASPONSOROWAŁA RADA RODZICÓW.

Misja Zwiadowcy 2018

Utworzono dnia 11.06.2018, 17:26