Spotkanie autorskie z Panią Moniką Marin

Utworzono dnia 14.05.2019

14 maja odbyło się w bibilitece szkolnej spotkanie autorskie ze szczecińską pisarką - panią Moniką Marin. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas 4-8, którzy przeczytali serię książek z cyklu "Kroniki Saltamontes".

Autorka w barwny i przystępny sposób przedstawiła uczniom w jaki sposób powstawała trylogia, skąd brała pomysły na powieść, na kim wzorowała się wymyślając główne postaci.

Uczniowie uzyskali odpowiedzi na swoje pytania, a na koniec otrzymali autografy pisarki z osobistymi dedykacjami.

W zamian podarowali Pani Monice odręcznie napisane listy.

„Kroniki Saltamontes”.

Akcja powieści rozpoczyna się w roku 1945 w Szczecinie w sierocińcu. Adam i Aleks – dwóch młodych przyjaciół konstruują Maszynę do Produkowania Szczęścia. Chłopcy wyruszają w podróż w poszukiwaniu domu za którym tęsknią. Po drodze spotkają ich sytuacje piękne, ale i niebezpieczne. Ich życie nabierze tempa, gdy w średniowiecznych podziemiach odnajdą tajemnicze księgi. Najważniejszą jednak rzeczą jest dotrzeć do miejsca, które wspólnie wylosowali na mapie, oraz aby ich wynalazek uszczęśliwił nie tylko ich, ale i ludzi o dobrym sercu.

O Autorce:

Pisarka, obserwatorka świata z pozycji głównego bohatera. Jej hobby to pisanie książek oraz motoryzacja. Z wykształcenia jest pedagogiem, jednak po kilku latach pracy z dziećmi zmieniła profesję i zaczęła pracować jako dziennikarka. Skupiając się przede wszystkim na podróżach jej artykuły dotyczyły jeszcze jednej pasji: motoryzacji. Na motocyklu zwiedziła kilka razy Europę, Afrykę Północną oraz Amerykę. Jest zwolenniczką poszanowania godności dzieci, których głosu jakże często dorośli nie biorą pod uwagę traktując dziecko jako „niekompletnego dorosłego”.

Utworzono dnia 14.05.2019, 15:20