Szlachetna Paczka 2019

Utworzono dnia 20.12.2019
Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Lucyna z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

W dniu dostarczenia paczek dzieciaki wyglądały nas z okna. Nie mogły doczekać się Mikołaja, a tu zamiast Mikołaja przyjechali panowie strażacy. Pisku i zachwytu było co nie miara. Po wniesieniu paczek pani Lucyna nie kryła wzruszenia.
"To wszystko dla nas?" - z niedowierzaniem pytała. Mama pozwoliła dziewczynkom otworzyć po jednej paczce, a tam wymarzone lalki Barbie, radość była ogromna. Po krótkiej rozmowie z mamą ustaliliśmy, że na spokojnie otworzy paczki i będziemy w kontakcie. W poniedziałek zadzwoniłam do rodziny i od razu usłyszałam "dziękuję za wszystko, proszę serdecznie podziękować darczyńcy". Dla dziewczynek hitem są gry planszowe, mama nie może od soboty zagonić dziewczynek do spania, ponieważ cały czas chcą grać. Pani Lucyna jest bardzo wdzięczna za odzież, zabawki, żywność i środki czystości, na pewno odciąży to budżet domowy, a święta będą spokojniejsze.

Słowo od Wolontariusza:
"Składam dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 59 życzenia spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Pragnę również serdecznie podziękować za Wasze serce, dobroć i otwartość na drugiego człowieka oraz że nie pozostaliście obojętni na los kolejnej rodziny w potrzebie. Dzięki Wam święta będą cudowne. Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym."

Dobrze, że jesteś!
 Zespół SZLACHETNEJ PACZKI