Festyn rodzinny - Złaz

Utworzono dnia 27.05.2018

Festyn Rodzinny „Złaz 2018”

26 maja 2018r.  już po raz 10-ty nasza Szkoła zorganizowała  Festyn rodzinny ZŁAZ. Tradycyjnie, uczestnicy Złazu wzięli udział w rajdzie rowerowym i rajdzie pieszym, by po nim spotkać się na rodzinnym pikniku.

W tym roku ze względu na remont szkoły spotkaliśmy się nad Jelenim Stawem w Kijewie.

Na obszernym terenie były rozmieszczone strefy aktywnych talentów:

• plastyczna - gdzie powstawały piękne portrety mam i krawaty dla ojców,
  • techniczno-konstrukcyjna, w której wspólnie z członkami Stowarzyszenia "Kocham Kijewo" budowano hotel dla owadów,
  • przyrodnicza, w która szukano odpowiedzi  na pytania o potrzebie ochrony pszczół i pożytecznej roli owadów,
  • w strefach bezpieczeństwa uczniowie mogli zdobyć uprawnienia na kartę rowerową oraz odbywały się pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy,
  • w strefie zdrowia, mogliśmy skontrolować poziom ciśnienia, cukru oraz zbadać nasze stopy.

Głównym punktem programu były występy artystyczne klas z dedykacją dla rodziców, szczególnie dla mam z okazji Dnia Matki obchodzonego tego dnia.

Poza szeroko rozumianą "strawą duchową", było też coś dla ciała - oprócz tradycyjnej kiełbaski z grilla, nasi wspaniali Rodzice dostarczyli pyszne wypieki, które rozpieszczały nasze podniebienia.

Festyn rodzinny został zorganizowany przy czynnym udziale Rady Rodziców
SP 59 i wsparciu RO Bukowe – Klęskowo, RO Kijewo, Stowarzyszenia „Kocham Kijewo”, SM „Dąb”, Medical Car, Straży Miejskiej w Szczecinie.

W takich chwilach w sposób szczególny czujemy, że Naszą Szkołę  tworzymy WSZYSCY RAZEM – Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele.

Złaz 2018

Utworzono dnia 27.05.2018, 16:27