Złaz - festyn rodzinny

Utworzono dnia 20.05.2019

18 maja 2019r. po raz jedenasty Nasza Szkoła przy aktywnym współudzialne rodziców, zorganizowała festyn rodzinny „ZŁAZ”. Tradycyjnie, uczestnicy Złazu wzięli udział w rajdzie rowerowym i pieszym, by po nim spotkać się na rodzinnym pikniku.

W tym roku po raz kolejny spotkaliśmy się nad Jelenim Stawem w Kijewie.

Na obszernym terenie były rozmieszczone następujące strefy aktywnych talentów:

• W strefie plastyczno-technicznej „sprawne rączki” robiły balonowe gniotki oraz wykonywały i malowały figurki z masy solnej. Odbyła się również „podróż łodzią podwodną”, czyli interdyscyplinarna twórczość artystyczna dla małych i dużych – malowanie morskiego świata na folii.

• W strefie przyrodniczej dzieci przez mikroskop obserwowały świat w kropli wody. Odbywały się również doświadczenia z wodą.

• W strefie zabaw integracyjnych w „Wiosce Indiańskiej”, można było wykonać indiańską biżuterię, pióropusz oraz ozdobić twarz indiańskimi wzorami. Dużą popularnością cieszyło się „Koło Fortuny” z nagrodami i słodkimi niespodziankami.

• W strefie zabaw ruchowych odbyły się wyścigi bizonów, sokole oko oraz zabawy sensoryczne dla sprawnych stóp.

• W strefie bezpieczeństwa w Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego, 52 uczniów zdobyło uprawnienia na kartę rowerową.

• Kolejny punkt strefy zarezerwowany był na Book-Crossing. Odbywała się tam wymiana książek, gier planszowych i układanek dla całej rodziny.

Jednym z punktów programu były występy uczniów w formie festiwalu talentów małych form artystycznych pt. „Bo śpiewać, tańczyć... każdy może” oraz Zumba Dance w wykonaniu rodziców naszych uczniów..

Poza szeroko rozumianą "strawą duchową", było też coś dla ciała - oprócz tradycyjnej kiełbaski z grilla, nasi Wspaniali Rodzice dostarczyli pyszne wypieki, które rozpieszczały nasze podniebienia.

Festyn rodzinny został zorganizowany przy czynnym udziale Rady Rodziców SP 59 i wsparciu RO Bukowe – Klęskowo, Straży Miejskiej w Szczecinie i Policji Miejskiej w Szczecinie.

W takich chwilach w sposób szczególny czujemy, że Naszą Szkołę tworzymy WSZYSCY RAZEM – Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele.

Złaz 2019

Utworzono dnia 20.05.2019, 10:29