Pasowanie uczniów klas 1 na czytelników

Utworzono dnia 09.03.2021

Na początku marca 2021r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. W tym roku pasowanie było nietypowe - to ja odwiedzałam uczniów w ich salach lekcyjnych. Zaprezentowałam uczniom Teatrzyk Kamishibai, za pomocą którego przedstawiłam bajkę pt. "O wilku i 7 koźlątkach". Uczniom bardzo podobała się taka forma czytelnicza. Następnie dzieci zapoznały się z życzeniami książek i odpowiadały na zagadki dotyczące postaci z bajek.

Kulminacyjnym momentem było pasowanie. Uczniowie obiecali, że będą odwiedzać szkolną bibliotekię i będą dbać o książki.

Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę zakładkę i książkę pt. "Pierwsze abecadło", ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

GALERIE:

Klasa 1d - pasowanie