Dni Otwarte Szkoły

Utworzono dnia 24.03.2018

19 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla kandydatów do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

Na początek dla małych i dużych gości przygotowano krótkie występy w wykonaniu uczniów tańczących w zespole "Rytmix". Następnie dzieci z rodzicami zostali zaproszeni do udziału w grach i zabawach ruchowych „Przedszkolaki na start”, prowadzonych na hali gimnastycznej przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Po aktywności fizycznej, korytarze naszej szkoły wypełniły się roześmianymi i zaciekawionymi dziećmi, które wraz z rodzicami poznały bliżej naszą placówkę. Goście mieli możliwość odwiedzenia sal lekcyjnych, w których miały miejsce różnorodne zajęcia. Odbywały się zabawy muzyczno – ruchowe. Dzieci brały też udział w zajęciach z robotyki i poznawały zasady bezpieczeństwa „Małego ratowniczka”. W tym czasie rodzice mogli zapoznać się z ramowym planem dnia przedszkolaka. Przyszli uczniowie stawiali pierwsze kroki w świecie nauki - poznawali litery i cyfry. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zajęciach „Matematyki ze smakiem”, polegających na komponowaniu własnych wiosennych kanapek według obrazkowego kodu i liczeniu z ilu produktów się one składają.

Na Festiwalu nauk ścisłych” odbywały się prezentacje i pokazy eksperymentów i doświadczeń związanych z naukami matematyczno – przyrodniczymi.

Pani Dyrektor Cecylia Baran opowiedziała o zasadach rekrutacji kandydatów do oddziału przedszkolnego i do klas I. Odpowiadała również na pytania rodziców dotyczące zasad panujących w szkole.

Podczas Dnia Otwartego w atrakcyjny sposób zaprezentowano miejsce przyszłej nauki, a mali goście bardzo chętnie brali udział we wszystkich zajęciach. Była to okazja do pokazania gościom panującego w naszej szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka.

Dni otwarte 2018

Utworzono dnia 24.03.2018, 19:46