Sprzątanie świata z EcoGeneratorem

Utworzono dnia 19.09.2023
Razem posprzątaliśmy i daliśmy moc odpadom! To było wspólne działanie w ramach akcji „Sprzątanie świata”. Z inicjatywy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie siły połączyła nasza szkoła, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Szczecinie i ZUO czyli właśnie EcoGenerator.
Dokładnie 220 kilogramów odpadów zmieszanych zebrali uczniowie klas 0-3, którzy sprzątali okolice swojej szkoły w ramach pierwszej akcji „Sprzątania świata z EcoGeneratorem”.
????Od razu po zakończonej zbiórce, odpady trafiły do EcoGeneratora????, który wyprodukował z nich energię dla miasta.
????, Wspólna akcja to zainicjowanie plenerowych działań ekologicznych z jednoczesną edukacją, która na pewno zaowocuje w przyszłości, a także realna poprawa jakości otoczenia w jakim żyją mieszkańcy. To także korzyść dla szkoły, bowiem za spacer po zaśmieconej okolicy i powrót z workami pełnymi odpadów, EcoGenerator przekaże szkole wyposażenie sali lekcyjnej niezbędne do dalszej edukacji ekologicznej, które zostanie dla kolejnych pokoleń.

EcoGenerator

Utworzono dnia 19.09.2023, 16:05

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.