Przerwa na czytanie

Utworzono dnia 21.05.2019

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie
pt. "Przerwa na czytanie". Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji była:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

13 maja naszą szkołę odwiedziła szczecińska pisarka - Pani Monika Marin. Autorka w barwny i przystępny sposób przedstawiła uczniom w jaki sposób powstawała trylogia "Kroniki Saltamontes", skąd brała pomysły na powieść, na kim wzorowała się wymyślając główne postaci. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na swoje pytania, a na koniec otrzymali autografy pisarki z osobistymi dedykacjami.

14 maja uczniowie spędzali przerwy na sali gimnastycznej i w biblitece szkolnej, gdzie w ciszy i spokoju czytali przyniesione przez siebie książki.

GALERIE:

Przerwa na czytanie 2019