Warsztaty filmowe pt. „ABC animacji” z uczniami z klasy 5a

Utworzono dnia 06.05.2020

10 marca 2020r. specjalistka ds. edukacji filmowej, pani Marta Bartoszuk przeprowadziła z uczniami klasy 5a trzygodzinne warsztaty filmowe pt. „ABC animacji”. Na początku uczniowie rozmawiali o początkach kina oraz odgadywali bohaterów z bajek. Następnie dzieci tworzyły swoje maszynki optyczne, rozmawiały o twórcach filmów, dowiedziały się czym jest film animowany i czym się różni od filmu fabularnego. Był również czas na obejrzenie polskich kultowych animacji, znajdujących się w pakiecie Filmoteki Szkolnej. Na zakończenie warsztatów uczniowie tworzyli swoje filmy animowane za pomocą bezpłatnej aplikacji na telefony komórkowe „Stop Moution Studio”.

Uczniom bardzo odpowiadała forma zajęć warsztatowych, byli zaangażowani i z chęcią wykonywali zadania.

Warsztaty filmowe kl. 5a

Utworzono dnia 06.05.2020, 13:06