Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mistrzostwa Szczecina organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu

Utworzono dnia 27.11.2018

13 listopada

Nasze szczypiornistki rozpoczęły zmagania w Mistrzostwach Szczecina organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu.
Ze zmiennym szczęściem grały tego dnia nasze dziewczęta w pierwszej kolejce tych rozgrywek. W pierwszym meczu nasze uczennice podejmowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 23. Było to już trzecie spotkanie w tym roku tych zespołu, w których wcześniej zwycięsko wychodziły uczennice z Dąbia. Tym razem we własnej hali nasze najstarsze
zawodniczki postawiły bardzo wysoko poprzeczkę swoim koleżankom i już na przerwę schodziły ze sporą zaliczką bramkową (8:3). W drugiej połowie dziewczęta udowodniły swoją determinacje i zwyciężyły 13:5 zgarniając pierwsze 3 punkty w Mistrzostwach Szczecina
Drugie spotkanie dzisiejszego dnia to pojedynek SP 23 i SP 37, w którym lepsze okazały się te drugie, zwyciężając 14:7.
Trzecie spotkanie to pojedynek naszych uczennic z zespołem Szkoły Podstawowej nr 37. Pierwsza połowa spotkania stała na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie, lecz to przeciwniczki schodziły na przerwę prowadząc (7:4). Drugą połowę podopieczne trenera Szymaniaka rozpoczęły od kilku niecelnych rzutów i od tego momentu to zawodniczki "37" nadawały ton rywalizacji, by ostatecznie zwyciężyć 14:5.
Rozegraliśmy dzisiaj dwa zupełnie inne spotkania. W pierwszym meczu zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne w obronie co pozwoliło nam na łatwe zdobywanie bramek z ataku szybkiego. Cieszy tym bardziej, że w tym roku dwukrotnie przegrywaliśmy z tym zespołem, co pokazuje, że dziewczęta wyciągają wnioski z wcześniejszych spotkań. W drugim spotkaniu popełnialiśmy zbyt dużo błędów własnych, dodatkowo znów zawiodła skuteczność. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego meczu wnioski i zaowocują one w kolejnych spotkaniach, a na rewanż przyjdzie czas w ścisłym Finale Mistrzostw Szczecina - skomentował po meczu trener Wojciech Szymaniak.
Serdecznie dziękujemy kibicom i rodzicom, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę podczas dzisiejszych spotkań! Zdjęcia autorstwa pani Monika Woźniak - serdecznie dziękujemy
Dziewczęta już w piątek o godzinie 15.30 rozegrają kontrolne spotkanie z zaprzyjaźnioną szkołą z Krzywina, a kolejne spotkanie w ramach Mistrzostw Szczecina odbędzie się 20 listopada.