Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

CZWARTKOWE SPOTKANIA PRZY ZUPIE

21 listopada 2019r. z grupą młodzieży z klas 8 pojechaliśmy na Plac Tobrucki na "Czwartkowe spotkanie przy zupie" z osobami bezdomnymi. To był Życzliwy Czwartek. Po raz drugi obchodzony w ramach Szczecińskiego Tygodnia Ubogich. I tak się pięknie zbiegło, że tego samego dnia obchodzony był też Światowy Dzień Życzliwości.

Na placu była pyszna zupa grochowa, przygotowana przez Karczmę Polską "Pod Kogutem". Było bardzo dużo osób - stojących w kolejce po zupę i wolontariuszy. My ustawiliśmy się z boku i rozdawaliśmy dary zebrane od uczniów i rodziców: ciepłe skarpetki, rękawice, szaliki oraz wafelki. Było tego tak dużo, że część została zabrana do ośrodka przy ul. Dąbrowskiego. Nasi wolontariusze rozdawali też odblaski otrzymane od stowarzyszenia "Polites", informując o tym jak ważne jest dbanie o widoczność, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Oprócz nas była ekipa ze Schroniska Stowarzyszenie Feniks, z Centrum Profilaktyki Uzależnień, na spotkanie przybył również wiceprezydent Krzysztof Soska z żoną.

W namiocie medycznym też dużo się działo. Zauważyliśmy, że jest tam mnóstwo pochylania się nad człowiekiem. Z miłością. Był tam człowiek w pilnej potrzebie - z dowodem osobistym, trzeźwy. Nie mówiący po przebytym udarze, poruszający się z trudnością o kulach. Spuchnięta ręka po urazie, wybity bark, spuchnięte nogi z ranami. Cierpiący. I zanim pogotowie przyjechało w punkcie medycznym został przebrany w czyste rzeczy. Bielizna, skarpety, spodnie, buty - bo to też ma duże znaczenie.

Na Plac Tobrucki można przyjechać w każdy czwartek o godzinie 18:30 - liczy się tam każdy odruch dobrego serca. Osoby bezdomne pytały szczególnie o rękawiczki, ciepłe kurtki i buty. Można przyjść z kawałkiem ciasta, owocami, z uśmiechem i z chęcią porozmawiania.

 

Wielkie podziękowania dla wszystkich DARCZYŃCÓW - za każdą parę skarpetek, za każdego wafelka.

Czwartkowe spotkanie przy zupie

Utworzono dnia 22.11.2019, 20:00

Dziennik

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Certyfikat:

Pogoda