Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RATOWNICY CZYTELNICTWA

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Ratownicy Czytelnictwa realizowanego przez Fundację Powszechnego Czytania. Hasło tegorocznej edycji to: „Wszystkie ręce na pokład”. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa poprzez wspólne akcje angażujące całe środowisko szkolne, zachęcania dzieci i młodzieży do czytania dla przyjemności.
 
„Rzućmy czytelnictwu koło ratunkowe! Bo przecież czytanie te jedna z najważniejszych umiejętności dla rozwoju młodych ludzi – to nie tylko jeden z filarów edukacji, ale też osobistego rozwoju będącego drogą do szczęścia, czyli do stania się tym, kim chcemy się stać.”. / Ratownicy Czytelnictwa/

 

Ratownicy czytelnictwa, to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci.

Naszą wizją jest, by uczniowie i nauczyciele rozwijali się wszechstronnie, troszczyli się o siebie nawzajem, dbali o otaczający świat, potrafili rozmawiać ze sobą rozumiejąc się i szanując wzajemnie. Czytanie książek buduje takie społeczności.

Fundacja Powszechnego Czytania: fpc.org.pl/ratownicy-czytelnictwa

 

 

Dziennik

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Certyfikat:

Pogoda