Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RECENZJE CIEKAWYCH KSIĄŻEK

 

 

 

 

 

 

 

Mam na imię Iga, chodzę do V klasy. Polecam Wam książkę Astrid Lindgen "Madika z Czerwcowego Wzgórza".

"Książka ta opowiada o dziewczynce Madice, która ma różne dziwne pomysły - na przykład skakanie z dachu drewutni z parasolką w ręce.

Dziewczynka ma młodszą siostrę Lisabet, która zawsze mówi do Madiki "ty masz źle w głowie, Madiko".  Lisabet niewiele różni się od siostry, gdyż też przychodzą jej do głowy zwariowane pomysły, takie jak wsadzanie ziarenka grochu do nosa.

Sąsiadami dziewczynek jest rodzina Nilsonów. Mają oni syna Alobego, który robi Madice kawały. Pomimo tego Madika bardzo go lubi i z chęcią się z nim bawi."

 


"Chciałabym polecić książkę pt. "Dziennik Cwaniaczka". W książce tej opisanych jest wiele ciekawych przygód chłopca - Cwaniaczka. Opisujetam zabawne perypetie, które go spotkały. Cwaniaczek raz jest smutny, raz wesoły, ale zawsze marzy o tym, żeby mieć dużo przyjaciół. Książka ma duże litery i interesujące ilustracje. Czyta się ją bardzo szybko."

 


"Cześć, jestem Oliwia i polecam wam wszystkim książkę "Dynastia Miziołków'"

Książka jest bardzo interesująca. Opowiada o przeżyciach dwunastoletniego chłopca,który pisze dziennik, w którym zapisuje wszystko co działo się dzień po dniu. Miziołek, główny bohater książki chodzi do szkoły i robi rożne psoty i psikusy nauczycielom i swoim rodzicom. Podoba mi się w tej książce to, że mówi o sprawach codziennych, które dzieją się w świecie rzeczywistym."

 


Czekam na nowe recenzje - umieszczę je na tej stronie.

Dziennik

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Certyfikat:

Pogoda