Bilet powrotny do biblioteki dla uczniów klas 4 i 5

Utworzono dnia 11.03.2022
Nasza biblioteka przyłączyła się do akcji czytelniczej zaproponowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole” pt. Bilet powrotny do biblioteki. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, mającą na celu zainteresowanie uczniów książkami innymi niż lektury. W tym roku zabawę zaproponowałam uczniom klas 4 i 5. Zauważyłam, że po przejściu na drugi poziom kształcenia spada poziom czytelnictwa uczniów.

Zabawa polega na podróżowaniu od stacji "Nuda" przez stację "Wyobraźnia" do stacji "Przygoda" za pomocą książek. Każdy uczeń otrzymał bilet, na którym umieszczone są ikonki oznaczające różne kategorie książek, które bibliotekarz będzie kasował, gdy dana książka zostanie przeczytana.

Akcja nie jest konkursem ani wyścigiem, kto pierwszy zaliczy wszystkie kategorie. Ma na celu zaproszenie do biblioteki, poznanie jej bogatego księgozbioru oraz czerpanie przyjemności z czytania i obcowania z książką.