Projekt edukacyjny "Pomagamy łabędziom przetrwać zimę"

Utworzono dnia 24.01.2022

Pragniemy uświadomić społeczeństwu jak odpowiedzialnie dokarmiać łabędzie. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się, że karmiąc ptactwo wodne chlebem wyrządzamy im ogromną krzywdę i skazujemy je na powolną śmierć.

PLAN DZIAŁANIA:

Październik-listopad 2021:

- podczas zajęć Koła Filmowego uczniowie stworzyli film o łabędziach zamieszkujących pobliski staw oraz przeprowadzili sondaż wśród okolicznych mieszkańców, czy wiedzą czym należy karmić łabędzie i inne ptactwo wodne.

Grudzień 2021:

- przeprowadzenie zajęć edukacyjnych we wszystkich klasach, podczas których zostaly zaprezentowane potrzeby żywieniowie łabędzi;

- ogłoszenie konkursu na plakat lub rymowankę o tym, że nie należy karmić łabędzi chlebem;

- rozesłanie informacji o konkursie do rodziców, razem z liniem do prezentacji o łabędziach umieszczonej na stronie internetowej szkoły;

Styczeń - luty 2022:

- rozstrzygięcie konkursu;

- zorganizowanie wystawy plakatów przed zebraniami z rodzicami;

- wykonanie ulotek informujących czym należy karmić ptactwo wodne;

- zorganizowanie planu dokarmiania łabędzi (każda klasa w innym dniu idzie z wychowawcą nad pobliski staw na którym mieszkają łabędzie i dokarmia je odpowiednią karmą). Uczniowie wręczają ulotki mieszkańcom z informacją czym należy karmić ptactwo wodne.

Marzec 2022:

- stworzenie podsumowującego filmu z realizacji projektu, umieszczenie go na stronie internetowej szkoły oraz rozesłanie linków rodzicom.

Oto film, który zrobili uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Filmowego.

W załączniku umieszczona jest prezentacja na temat potrzeb żywieniowych łabędzi.

ZAŁĄCZNIKI: