Wieruszowski Klemens z wizytą w naszej bibliotece

Utworzono dnia 27.02.2023

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Biblioteczne podróże Koziołka Klemensa”. Koziołek Klemens odwiedza biblioteki z całej Polski, zwiedzając  przy tej okazji także miasta, w których one się znajdują. Naszą bibliotekę mały pluszowy podróżnik odwiedził na początku marca.

Inicjatorem tej niecodziennej podróży, zorganizowanej w ramach projektu  „Biblioteczne podróże Koziołka Klemensa” jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie. „Koziołek podróżuje pocztą, wraz ze swoim dziennikiem podróży, w którym spisuje swoje przygody…”

Podczas kilkudniowego pobytu w naszej szkole, Koziołek Klemens nie nudził się:

- poszedł z klasą 3d do Castoramy na warsztaty "Mały Majsterkowicz". Koziołek dwoił się i troił, aby pomóc wszystkim dzieciom zrobić stojaki na kubki.

- na zajęciach w klasie 3a wysłuchał bajki przedstawionej za pomocą Teatrzyku Kamishibai. Znalazł też arcyciekawą książkę na regale i przez resztę lekcji był zajęty czytaniem.

- pomógł w przygotowaniach do Dnia Kobiet w klasie 1d, a następnie uczestniczył w poczęstunku.

- robił pizzę z klasą 2a, którą następnie ze smakiem skonsumował.

Po tygodniu intensywnych zajęć w naszej szkole, Klemens pojechał do Szkoły Podstawowej w Nadmie.

ŻYCZYMY KLEMENSOWI UDANEJ PODRÓŻY I WIELU NIEZAPOMNIANYCH PRZYGÓD!!!

GALERIE:

Koziołek robił pizzę z klasą 2a