Projekt eTwinning „Little travellers- Mali podróżnicy”

Utworzono dnia 17.05.2022

Od listopada 2020 do 30 maja 2021 roku grupa 0a wraz z panią Iwoną Rogozińską uczestniczyła w międzynarodowym projekcie eTwinning „Little travellers- Mali podróżnicy”.  Naszymi partnerami były szkoły z 7 krajów Europy: Słowenia, Słowacja, Francja, Turcja, Rumunia, Hiszpania oraz Włochy. W projekcie wzięło udział 18 nauczycieli z 13 szkół oraz 152 uczniów.

Zdania projektowe zostały zaplanowane w taki sposób, by nasi najmłodsi uczniowie mieli szansę rozwinąć nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również poznać inność  kulturową. Dzięki pracy zespołowej mogli rozwijać motywację i chęć do poznawania nowych treści w zabawowej formie.

Uczniowie wspólnie z partnerami zaśpiewali piosenki: „Jingle Bells”, oraz „Wheels On The Bus”. By uczcić czas Świąt Bożego Narodzenia przygotowali, rozesłali i otrzymali kartki świąteczne, na których umieszczone zostały świąteczne symbole.

Przez osiem miesięcy trwania projektu uczniowie mieli okazję uczyć się języka angielskiego używając ciekawych aplikacji i narzędzi TIK, dzięki którym mogli poznawać i utrwalać nowe słownictwo w nowoczesny sposób.  Do najciekawszych można zaliczyć Padlet, Genially,  Wordart, Vivavideo, Inshot. Dzięki aplikacjom Wordwall, Kahoot, Learningapps, Quizziz, Quizlet tworzyliśmy gry i zabawy dla partnerów, a Quiver, ożywił flagi krajów partnerskich ????

Zwieńczeniem projektu było stworzenie międzynarodowego słownika multimedialnego, w  którym zawarte było słownictwo poznane podczas projektu.

Nasz projekt zdobył Europejką Odznakę Jakości!

Projekt zdobył Krajową Odznakę Jakości.

Dziękujemy za współpracę.

Agnieszka Michalska

Iwona Rogozińska

Projekt eTwinning „Little travellers- Mali podróżnicy”