Dzień Świętego Patryka

Utworzono dnia 21.03.2022

„W Dzień Świętego Patryka wszyscy jesteśmy Irlandczykami” - to powiedzenie

rdzennych mieszkańców wpisało się już w tradycję naszej szkoły, gdyż jak co roku, 17 marca obchodziliśmy Dzień Św. Patryka- patrona Irlandii. To niezwykła okazja, by w ciekawy sposób poznać tradycję i kulturę krajów anglojęzycznych.  Uczniowie klas starszych, wsparci przez młodszych kolegów, przygotowali imponującą wystawę plakatów o Irlandii, która została zaprezentowana w Dzień Św. Patryka na korytarzu naszej szkoły.

W klasach odbywały się prelekcje na temat Irlandii i Św. Patryka. Uczniowie oglądali pamiątki przywiezione z „Zielonej wyspy”, wykonywały zadania tematyczne, a najmłodsi kolorowali skrzaty i koniczynki.

Tego dnia na szkolnych korytarzach i w klasach dominował kolor zielony, ulubiona, obok pomarańczowego, barwa Irlandczyków. Prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli zielone ubrania. W śniadaniówkach królowały zielone przekąski.

Uczniowie klas 2 i 3 w ramach konkursu „Kapelusz Leprechauna” przygotowali wspaniałe kapelusze, których nie powstydziłby się żaden irlandzki skrzat. Wystawę można było podziwiać w szkole przez kilka dni. Każda praca została nagrodzona.

Jednak największą atrakcją dnia była Footobudka. Dzięki niej można było wykonać serię zabawnych zdjęć przy pomocy wielu rekwizytów, które sprawią, że bezcenne wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na zawsze!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaangażowanie i udział w zabawie!

Organizatorzy:

SU oraz