Wspieramy Rodziców

Utworzono dnia 24.04.2024

DOBRA EDUKACJA dla RODZICA

Współczesne rodzicielstwo jest nie lada wyzwaniem, a zabieganym rodzicom trudno nadążyć za pędzącymi zmianami. Czy Twoja relacja z dzieckiem sprawia Ci coraz więcej kłopotu?  A może zastanawia Cię, gdzie podziało się Twoje kochane, grzeczne dziecko?
Zależy Ci na spokoju w rodzinie?
Masz problem ze stawianiem granic, nawiązaniem kontaktu  i utrzymaniem dobrej relacji z dzieckiem?
A może widzisz, jak twoje dziecko cierpi i nie wiesz, jak mu pomóc?
Fundacja „Prawobrzeże” przy współfinansowaniu Miasta Szczecin,  powraca z atrakcyjnymi  Warsztatami dla rodziców pn. WSPIERAM bo ROZUMIEM”. Jest to nasza odpowiedź nie tylko na coraz trudniejsze wyzwania rodzicielstwa, ale także na współczesne zagrożenia  dla bezpiecznego dzieciństwa  i dorastania.
Zapraszamy więc wszystkich rodziców, którzy lubią się dowiadywać, rozwijać i wymieniać doświadczeniami. Spotkania w małych grupach i kameralnych warunkach Klubu „DĄB” na osiedlu Słonecznym.
Proponujemy Państwu  weekendowe  warsztaty  pt.
„Bezpieczna baza – o rodzicielstwie bliskości”  dla  rodziców dzieci w wieku 0 ---   10 lat.

Warsztaty poprowadzą osoby doświadczone w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami:

Malwina Wolska – psycholog społeczny, pedagog i streetworker, moderatorka programów wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz doradca rodzin.

Adriana Żak – psycholog kliniczny, prowadzi prywatną praktykę doradztwa i psychoterapii.

Kontakt w sprawie zapisów:  Poradnia CRR-P  607 983 093 w godz.9 -18

Udział rodziców jest bezpłatny za sprawą dofinansowania ze środków Gminy Miasta Szczecin.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o rzetelną obecność osób, które zadeklarują uczestnictwo na zajęciach

Poniżej przedstawiamy szczegółowe programy oraz termin warsztatów.

MODUŁ II   „Bezpieczna BAZA – o rodzicielstwie bliskości”  dla rodziców młodszych dzieci (0 -10 lat)

TERMIN: 18 – 19 maja 2024r. . w g. 9.00 – 15.30

MIEJSCE: Klub „DĄB” ul. Rydla 93 (I piętro sala edukacyjna przy schodach)

Jesteśmy orędownikami wychowania w bliskości i empatycznego podejścia do dziecka, ale też umiejętnego stawiania granic. Chcesz dowiedzieć się więcej? Na warsztatach, znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań.  Wspólnie omówimy zagadnienia bardzo przydatne w wychowaniu dzieci młodszych, do 11 r.ż.  W przyjaznej formie spróbujemy także treningu  przydatnych umiejętności.

CEL i ZAMIERZONE EFEKTY

- znajomość najważniejszych etapów i zadań rozwojowych młodszych dzieci,

- umiejętność dobrej rozmowy z dzieckiem w każdych okolicznościach,

- rodzicielska refleksyjność jako sprzymierzeniec  rozwoju całej rodziny,

- pogłębienie rodzicielskiej umiejętności świadomego wspierania rozwoju własnego dziecka.

TEMATYKA

1. Przebieg rozwoju dziecka w aspekcie  biologicznym, psychologicznym i społecznym.
  2. O zadaniach  rozwojowych  na poszczególnych etapach wzrastania dziecka
  3. System rodzinny – czyli o tym, jak relacje w rodzinie wpływają na dziecko.
  4. Trudne zachowania dzieci,  jako sposoby wyrażania potrzeb i emocji.
  5. Rodzicielskie uniformy – poznaj swój styl wychowawczy. O postawach wychowawczych.
  6. Kiedy pozwolić, kiedy zabronić?- wyznaczanie granic kluczową kompetencją rodzicielską.
  7. Dobra rozmowa – rozpoznajemy potrzeby, pozytywnie wzmacniamy, aktywnie słuchamy, poszukujemy rozwiązań, dochodzimy do kompromisów, budujemy porozumienie.
  8. Góra uczuć - wspieranie rozwoju emocjonalnego dziecka.
  9. Rodzicielstwo przez zabawę - zabawa wspierająca rozwój. Jak przez zabawę rozmawiać o trudnych sprawach z dzieckiem?
  10. Samodzielność – swoboda wyboru, dzielenie się z dziećmi odpowiedzialnością.
  11. Rodzeństwo – jak modelować prawidłowe relacje między dziećmi?
  12. Czuję, że moje dziecko ma specjalne potrzeby - kiedy i do kogo zwrócić się po pomoc specjalistyczną?
  13. Złość rodzica. Jak poradzić z własną złością w relacji z dzieckiem?

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

Certyfikat: