PROJEKT EDUKACYJNY "ZIEMIA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA"

Wszyscy uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2021/22 biorą udział w projekcie ekologicznym "ZIEMIA TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA".

Ideą programu jest rozbudzanie świadomości ekologicznej poprzez edukację i konkretne działania w tym zakresie. Ponadto program tworzy możliwości działań, które nie tylko kształtują młodego człowieka z pełną odpowiedzialnością ekologiczną, ale również dadzą mu narzędzia do pracy i wywrą realny wpływ na środowisko lokalne.

Główną zaletą edukacji ekologicznej jest  interdyscyplinarność, czyli  łączenie  zagadnień  przyrodniczych, humanistycznych, technicznych, etycznych i językowych.

Dodatkowo na atrakcyjność programu wpływa fakt, że integruje on lokalną społeczność, w której chcemy zaszczepić zasady zrównoważonego rozwoju.

Cele główne programu:

• skuteczne i efektywne kształtowanie postaw uczniów, rodziców i pracowników szkoły zgodnych z etyką ekologiczną;
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyjemy;
  • kształtowanie emocjonalnej postawy względem lokalnego środowiska;
  • dostarczenie rzetelnej wiedzy o środowisku naturalno-przyrodniczym,
  • dostarczenie odpowiednich wzorców zachowań,
  • rozwijanie twórczej postawy i umiejętności pracy w grupie.