Warsztaty o wodzie

„Woda naszym skarbem”

19 maja w naszej szkole odbyły się prelekcje dla klas 0-3 na temat znaczenia wody w życiu człowieka. Warsztaty zostały prowadzone przez przedstawicieli Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie: panów Tomasza Markowskiego i Piotra Lewandowskiego.

Goście rozmawiali z uczniami o sposobach pozyskiwania wody pitnej, tłumaczyli jak działają oczyszczalnie ścieków oraz pokazywali sposoby na oszczędzanie w naszych domach.

Warsztaty miały na celu propagowanie idei ochrony przyrody, postaw proekologicznych i prozdrowotnych oraz dostarczyć niezbędnej wiedzy, która pozwoli w realny sposób wpływać na kształtowanie właściwych nawyków naszych uczniów.

Dodatkową atrakcją były zeszyciki i długopisy, które otrzymali uczniowie za udział w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Michalska