Koło żeglarskie

Utworzono dnia 09.01.2017
Zajęcia Koła Żeglarskiego są częścią miejskiego programu Edukacji Morskiej " Z wiatrem w Żaglach". Program ten realizowany jest już ponad 20 lat. Dla naszej szkoły jest to czwarty rok działalności.
Celem programu jest między innymi: uświadamianie dzieciom i młodzieży roli i znaczenia szeroko rozumianej gospodarki wodnej, żeglugi morskiej i śródlądowej oraz ochrony środowiska, a także sportów wodnych, turystyki i rekreacji,popularyzowanie wiedzy o morskim Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, promowanie atrakcyjnego i ciekawego sposobu spędzenia czasu wolnego, zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych, wypoczynku i rekreacji połączonego z rozwojem zainteresowań, poznawaniem miasta, regionu,kształtowanie pozytywnych cech osobowych uczniów, dyscypliny, odpowiedzialności i pracy w zespole poprzez „żeglarską szkołę życia”- organizowane szkolenia żeglarskie, wyprawy i rejsy,  edukację wodną i żeglarską ze szczególnym uwzględnieniem upowszechniania wśród dzieci i młodzieży szkolnej, wiedzy o morzu i żeglarstwie.