Utworzono dnia 09.01.2017

Matematyka ze smakiem

To program, który stwarza naturalne warunki rozwoju procesów poznawczych uczniów poprzez projektowanie okazji edukacyjnych. Kładzie nacisk na doświadczanie, działanie, aktywność w tworzeniu wiedzy i naturalnej potrzeby twórczej ciekawości dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Istotą jest doświadczanie i przeżywanie przez dziecko.

Celem organizacji procesu edukacyjnego  jest zachęcić do nauki, pokazać ją w otaczającym świecie i codziennych czynnościach, wykazać związki między jej różnymi dziedzinami oraz uruchomienie dodatkowego bodźca – emocji, związanego z odkrywaniem, tworzeniem i poznawaniem.

Działania kulinarne to zajęcia, które dzieci bardzo lubią i chętnie podejmują, sprawiają im bardzo dużo radości. Prowadzą do wydłużenia czasu koncentrowania uwagi na wykonywanej czynności.

Program wykorzystuje działania praktyczne do zdobywania wiedzy i kształtowania pojęć matematycznych, przyrodniczych, polonistycznych, plastycznych, technicznych, muzycznych, zdrowotnych, ruchowych, a nawet komputerowych. Prowadzi do wielozmysłowego poznawania świata.

Królewskie naleśniki

Mleko, jajka, woda, mąka i cukier –niby zwykły przepis na naleśniki, a jednak to nie takie proste. Ważenie, odmierzanie i przeliczanie to tylko niektóre z zadań do wykonania. A efekt przepyszny i zdrowy - Królewskie naleśniki  z serem, dżemem i owocami wyszły wyśmienicie.

Kanapkowa wystawa

Dlaczego warto jeść owoce i warzywa i jak często to robić? Czy warto pić mleko? Co to jest piramida żywieniowa? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiedzieliśmy na Matematyce ze smakiem. Po  przeliczeniu wszystkich przyniesionych produktów oraz utrwaleni ich nazw po niemiecku zabraliśmy się do pracy. Wszystkie dzieci starały się, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło ogórków, papryki, rzodkiewki i innych zdrowych składników – powstały pyszne, samodzielnie wykonane kanapki.
Przygotowanie śniadania dało nam wiele satysfakcji i radości a przygotowane kanapki były kolorowe a co najważniejsze zdrowe.

Utworzono dnia 10.01.2017, 10:10