Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych gr. 0a

Utworzono dnia 02.03.2018
Spotkanie ze Strażą Miejską - 03.01.2018r - grupa 0a
Spotkanie odbyło się pod hasłem: "Bezpieczeństwo w czasie zabaw zimowych". Rozmawiano na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także zachowania bezpieczeństwa podczas aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Strażnicy Miejscy przekazali dzieciom podstawowe zasady, do jakich należy się stosować przebywając na dworze w czasie zimy:
  • odpowiednio ubierać się w zalezności od pogody;
  • wybierać bezpieczne miejsca do zabawy, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań,itp.;
  • dbać o stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów służących do zdjeżdżania;
  • korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk; nie wolno ślizgać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ani na chodnikach, czy przejściach dla pieszych;
  • uważać na zwisające z budynków sople lodu;
  • zachować ostrożność podczas zabawy śnieżkami; nie wolno rzucać w głowy innych, ani w przejeżdżające samochody;
  • uważać na wartościowe przedmioty; najlepiej nie zabierać ich ze sobą na dwór lub powierzyć dorosłemu opiekunowi.

Strażnicy Miejscy z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Dzieci z ciekawością słuchały i zadawały liczne pytania. To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie.

Bezpieczne ferie gr. 0a

Utworzono dnia 02.03.2018, 09:18