Czytamy etykiety w świetlicy

Utworzono dnia 06.03.2018

CZYTAMY ETYKIETY NA

PRODUKTACH SPOŻYWCZYCH!

Przez cały luty w świetlicy szkolnej zachęcaliśmy uczniów do czytania etykiet na produktach spożywczych. Zdrowie naszych dzieci jest dla nas priorytetem. Dzisiaj półki sklepowe pełne są produktów z reklam, kuszących kolorowymi opakowaniami, których zawartość ma jednak  niewiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dlatego niezwykle ważne jest uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych dla naszego zdrowia.

Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę sięgając po produkty spożywcze, jakie ważne informacje znajdziemy na produkcie, jaki jest skład żywności?  Mamy nadzieję, że wiedza na ten temat pozwoli dzieciom dokonywać bardziej świadomych, mądrych wyborów każdego dnia.

Etykiety 2018

Utworzono dnia 06.03.2018, 14:18