Wystawa misyjna

Utworzono dnia 29.10.2017

W związku z wizytą  ks. Jeremiego -misjonarza  Kenii  w naszej szkole została zorganizowana wystawa poświęcona Kenii jak również ,,Adopcji na odległość” dzieci, które czekają na pomoc.

Została przedstawiona tematycznie w taki sposób by pokazać  warunki  jakie panują tam w Kenii – zostały ukazane warunki szpitalne, w jakich leczy się ludzi chorych, warunki w hospicjum gdzie przebywają  ludzie starsi jak również realia w jakich uczą się afrykańskie dzieci.  Dzięki tej wystawie uczniowie mogli  poznać  rzeczywistość dnia codziennego tamtejszych dzieci  i w przyszłości nie być obojętnymi na los swoich braci i sióstr mieszkających na kontynencie afrykańskim.

katech. Barbara Tenderenda

Wystawa misyjna 2017