Noc Bibliotek

Utworzono dnia 19.10.2022

29 września w bibliotece szkolnej odbyło się niecodzienne wydarzenie. 15 uczniów z klas 2, 3 i 4, którzy wypożyczyli w minionym roku szkolnym najwięcej książek, zostało zaproszonych na świętowanie "Nocy Bibliotek". Impreza w naszej szkole rozpoczęła się o godzinie 15 i trwała ponad 2 godziny.

Na początku dzieci w rytm muzyki przeszły krętą ścieżką do specjalnie zaaranżowanej na to popołudnie biblioteki. Dowiedziały się kim był szaman, jakie przyprawy królowały dawno temu w Amazonii, co to jest i kiedy stosowano kij deszczowy. Każde dziecko przez chwilę zostało zaklinaczem deszczu, przywołując deszcz i burzę za pomocą kija deszczowego.

Następnie dzieci przeszły do drugiej sali, w której podczas poczęstunku wysłuchały jednego rozdziału opowiadania z książki pt. "Przygoda dzika Toniego Halika". Uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o Afryce, podnosząc karteczkę ze słońcem, jeśli zgadają się z danym stwierdzeniem lub z chmurką, jeśli są nie zgadzają. Wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali specjalne teczki ucznia.

Na zakończenie zajęć każde dziecko zrobiło pióropusz indiański, w którym pozowało do pamiątkowego zdjęcia.

Noc Bibliotek 2022

Utworzono dnia 19.10.2022, 12:29

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.