Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt ekologiczny "Z ekologią na Ty"

Klasy 2 w roku szkolnym 2021/20222 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Z ekologią na Ty” . Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).  Projekt objęty jest patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Główne cele projektu:

  • Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.
  • Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.
  • Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń.

AKTUALNOŚCI:

Obserwacje przyrodnicze

Utworzono dnia 28.09.2021

W ramach modułu II - przyroda wokół nas Klasa 2c wybrała się na spacer wokół  terenu szkoły, aby obserwować przyrodę. Uczniowie obserwowali rośliny z wykorzystaniem lup oraz dokonywali obserwacji i pomiarów drzew.      

czytaj dalej na temat: Obserwacje przyrodnicze

Las w słoiku

Utworzono dnia 28.09.2021
     Klasa 2c wykonała w ramach modułu II - przyroda wokół nas pracę techniczną  " Las w słoiku". Zabawy było przy tym  co niemiara. Kreatywne kompozycje zdobią wnętrza domów uczniów.       
czytaj dalej na temat: Las w słoiku

Dziennik

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Certyfikat:

Pogoda