Podsumowanie projektu: "Recykling szkolny. Ponowne wykorzystanie surowców wtórnych".

Utworzono dnia 07.04.2023

Przez ostatnie 3 tygodnie cała społeczność szkolna zaangażowała się w realizajcję projektu ekologicznego pt. "Recykling szkolny. Ponowne wykorzystanie surowców wtórnych".

Pomysłodawcami akcji byli uczniowie uczestniczący przez cały rok szkolny w Kole Przyrodniczym o nazwie "UczEko ratują planetę". Wszystkie działania, które realizowali uczniowie, można obejrzeć we wcześniejszych aktualnościach.

W ramach projektu podsumowującego, w ciągu niespełna 3 tygodni odbyło się 10 akcji ekologicznych:

1. Konkurs na wymowankę promującą stosowanie bidonów i śniadaniówek, dla klas 5-8.

2. Konkurs na eko-zabawkę, dla uczniów klas 1-6.

3. Konkurs mody ekologicznej, dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

4. Tworzenie wielkoformatowego obrazu z surowców wtórnych - uczniowie klas 5-6, świetlica szkolna.

5. Kiermasz przeczytanej książki.

6. Zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności.

7. Wykonywanie budek dla kotów ze styropianu.

8. Warsztaty rękodzielnicze dla uczniów klas 3 pt. "Nowe życie starej książki".

9. Zakup zgniatarki do butelek i puszek.

10. Wycieczka do spalarni odpadów.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.