Wizyta w Eco Generatorze

Utworzono dnia 29.03.2023

EcoGenerator, czyli Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego jest to jedna z najnowocześniejszych spalarń w Europie, przetwarzająca w energię 176 tys. ton odpadów rocznie.

Główne zadania EcoGeneratora to:

• ochrona środowiska
  • poprawa jakości życia mieszkańców
  • rozwój systemu gospodarki odpadami.

Klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Eco Generatora. Dzieci dowiedziały się, jak z odpadów wytwarza się energię i jakie znaczenie dla ochrony środowiska i nowoczesnej gospodarki mają spalarnie odpadów komunalnych.

Podczas wycieczki po zakładzie uczniowie zobaczyli bunkier, w którym odbierane są wszystkie odpady oraz to, jak pracuje w nim charakterystyczna wielka stalowa łapa, czyli chwytak. Przyjrzeli się płomieniom, które trawią odpady i zapoznali się z urządzeniami, które oczyszczają spaliny. Przy murze z wyjątkowym muralem, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a na koniec każdy z uczestników otrzymał ecogeneratorowy upominek.

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.