Rzecznik do spraw równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji

Utworzono dnia 01.09.2021

RZECZNIK DO SPRAW RÓWNEGO TRAKTOWANIA I PRZECIWDZIAŁANIA DYSKRYMINACJI

p. ERNESTYNA BUKSAK

Rzecznik ma podejmować przede wszystkim działania profilaktyczne, a ich celem jest to, by każdy w szkole mógł czuć się dobrze i być akceptowany.

Jest nauczycielką, która poświęci czas na wspierającą, indywidualną i w pełni dyskretną rozmowę z osobą, która czuje się zagrożona dyskryminacją z powodu narodowości, wyznania, orientacji seksualnej, cech wyglądu lub jakichkolwiek innych okoliczności.

Swobodna rozmowa o swoich problemach, bycie wysłuchanym i zrozumianym, ma pomóc takiej osobie w samoakceptacji, budowaniu poczucia własnej wartości, a czasem także w znajdowaniu możliwych rozwiązań.

Drugim nurtem działań rzecznika ma być wspólne budowanie w środowisku szkolnym atmosfery wzajemnego szacunku, tolerancji i akceptacji drugiego człowieka, czemu mogą służyć np. rozmowy i dyskusje o charakterze ogólnym na godzinach wychowawczych, a także współpraca ze szkolnym pedagogiem, psychologiem i wychowawcami przy wychwytywaniu problemów i szerszych działaniach wychowawczych.

Praca rzecznika ma charakter społeczny. W celu rozmowy można zwrócić się do p. Ernestyny osobiście w każdej dogodnej chwili w standardowych godzinach pracy lub umówić wcześniej przez Librusa na dłuższą rozmowę.

Licznik odwiedzin:

Wszystkich: 342016