Spotkanie z policjantkami w ramach projektu "Bezpieczny Przedszkolak"

Utworzono dnia 18.10.2023

W naszej szkole policjantki z KP Szczecin Dąbie w Szczecinie przeprowadziły zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu Bezpieczny Przedszkolak. Mundurowe odwiedziły zarówno klasy młodsze jak i starszych uczniów.

Głównym celem  pogadanek było przekazanie niezbędnych informacji na temat bezpiecznego zachowania oraz nabywanie przez dzieci umiejętności radzenia sobie się w trudnych sytuacjach do których moze dojść nie tyko na terenie placówek oświatowych ale i poza nimi.

Policjantki również z pedagogami omówiły wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Wymieniły sie poglądami w tym zakresie. Ustalili, w jaki sposób  przekazać istotne treści, aby najmłodsi mogli przyswoić treści profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. Proponowane ćwiczenia stworzą dzieciom możliwość nabywania prawidłowych nawyków i umiejętności radzenia sobie z obliczu zagrożenia.

Bezpieczny przedszkolak 2023

Utworzono dnia 18.10.2023, 14:35