PEDAGOG SPECJALNY

Email: hnat@sp59.szczecin.pl

GODZINY PRACY:

ŚRODA -----

Zakres zadań pedagoga specjalnego:

Udzielanie pomocy wychowawcom i zespołom nauczycieli,  w tym w opracowaniu Wielospecjalistycznej Oceny Poziomu Funkcjonowania Ucznia.

Wspieranie procesu integracji uczniów w klasie i na terenie szkoły.

Świadczenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Współpraca z psychologiem i pedagogami szkolnymi; wspieranie procesu edukacyjno – wychowawczego.

Koordynowanie opracowania Indywidualnych Programów Edukacyjno - Terapeutycznych uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz Kart Pomocy uczniów z opiniami z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Prowadzenie badań diagnostycznych nad potrzebami edukacyjnymi uczniów.

Współdziałanie z wychowawcami i zespołami nauczycieli w doborze metod, określaniu form kształcenia i pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Współpraca z rodzicami uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych; kształtowanie prawidłowej postawy rodzicielskiej wobec swojego dziecka, informowanie na bieżąco o konieczności skorzystania z dodatkowej pomocy innych specjalistów czy instytucji społecznych.

Wspieranie procesu rewalidacji, kompensacji oraz resocjalizacji uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Współpraca, w zależności od potrzeb, z innymi podmiotami zaangażowanymi w pomoc psychologiczno – pedagogiczną udzielaną uczniom i ich rodzinom.