Wycieczka do lasu kl. 2d

Utworzono dnia 09.01.2017

Wycieczka do lasu

O tym, że las ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, wiedzą chyba wszyscy. Tu „dotlenimy” płuca, oddychając zupełnie innym powietrzem, a niektórzy wierzą, że drzewa pomagają w leczeniu różnych dolegliwości. A że zdrowie jest bardzo ważne my też wybraliśmy się do las, byliśmy ciekawi, czy  zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni. Przypomnieliśmy sobie warstwową budowę lasu. Rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew oraz grzybów oczywiście również po niemiecku. Szukaliśmy śladów leśnych zwierząt. Ponieważ pogoda dopisała wszyscy chętni mogli jeszcze sprawdzić swoje umiejętności w  przechodzeniu po naturalnych przeszkodach. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Była to dla nas żywa lekcja przyrody w zdrowym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą.

2d w lesie

Utworzono dnia 09.01.2017, 14:44