Świetlicowy kącik kulinarny

Utworzono dnia 29.11.2017

Co tydzień dzieci w świetlicy przygotowują przepyszne drugie śniadania. Oto krótkie relacje wraz z galerią zdjęć:

"Kolorowy twarożek”

W świetlicy przygotowaliśmy pyszną i zdrową przekąskę na drugie śniadanie. Biały twaróg z rzodkiewką, świeżym ogórkiem, szczypiorem i śmietanką. Było pysznie!

"Naleśniki na słodko”

Tego dnia na korytarzach unosił się piękny aromat smażonych naleśników, które przygotowaliśmy wspólnie z dziećmi ze świetlicy. Smaczne, słodkie naleśniki szczególnie przypadły dzieciom do gustu!

"Sałatka owocowa”

Owocowo, znaczy zdrowo! Sałatka owocowa z dodatkiem jogurtów naturalnych i zdrowych płatków.

Sałatka tortellini

Pyszna, zdrowa sałatka z pierożkami z nadzieniem, pomidorem i ogórkiem. Idealna na drugie śniadanie. Łatwe i pożywne danie.

Owocowy wąż

Jak zachęcić dzieci do jedzenia owoców? Oto prosty pomysł na dobrą zabawę połączoną z ze zdrowym poczęstunkiem. Wystarczy kostka do gry i owoce. Zabawa polega na wyrzuceniu kostką określonej liczby oczek, komu się to uda może częstować się owocami. Przy okazji utrwalamy wiedzę na temat witamin i wartości odżywczych owoców-,, owocowe zagadki”.

Sałatka koperkowa

Chętnych do krojenia warzyw i tym razem nie zabrakło! Ogórki, pomidory no i oczywiście sporo kopru. Do tego ugotowany makaron w kształcie ryżu, szynka konserwowa, kukurydza i trochę majonezu i przyprawy.

GALERIE:

Tortellini